Doporučený hardware

Chtěli jsme dodávat zařízení „vše v jednom" - tablet, tiskárnu, čtečku čarových kódů v jednom obalu s jediným připojením k elektrické energii. Jejich cena a malá univerzálnost nás ale přesvědčila, že je výhodnější pořídit si tyto součásti zvlášť. Proč? Na rovinu, všechno to jsou výrobky z Číny. I my tam například tiskárny nakupujeme. V záruční době se oprava řeší výměnou a po uplynutí záruční doby? Nezbude než koupit novou. Doprava do číny k opravě a zpět by byla velmi drahá a nejistá. A kolik stoji například pořízení nové tiskárny oproti nákupu kompletní pokladny? Jak při nákupu tak později při výměně podle nás ušetříte. Děsíte se kabeláže mezi tabletem, tiskárnou, čtečkou? V našem eshopu je vše bezkabelové na technologii Bluetooth, takže tablet s tiskárnou a čtečkou komunikuje bez drátů i na vzdálenost víc jak 20m (vzduchem na přímou viditelnost, pokud je mezi nimi zeď je zapotřebí dosah vyzkoušet). Optimální je tedy kombinace vybavení tablet (nebo mobilní telefon v případě stánku či malého obchodu s malým provozem), tiskárna, čtečka čarových kódů (pokud máte široký sortiment nebo nechcete lepit štítky na zboží při každém doplňování čí přeceňování zboží) a chcete-li i pokladní zásuvka. Ve speciálních případech bude potřeba také:

  • Powerbanka pro prodloužení doby provozu tabletu v místech bez lektrické energie
  • Wifi modul se slotem na SIM kartu pro sdílení mobilního internetu více zařízeními
  • náhradní baterie do tiskárny a dobíječka, pro tisk učtenek delší jak cca 8 hodin bez elektrické energie
  • zdroj 220V – UPS pro kamenné obchody s častými výpadky elektrické energie
Tento hardware Vám nabídneme individuálně přesně šitý na Vaše požadavky.

Jaký tablet?

Pro volbu velikosti tabletu je důležité, jakým způsobem bude pokladna použita. V případě, že má být zařízení mobilní a účtenky tisknout například na stánku nebo obsluha v restauraci přímo u stolu, pak je zapotřebí malá tiskárna s baterií a poměrně malý tablet dobře uchopitelný rukou. V tu chvili bude tablet vyrazně blíž očím než pevně položený na stole a díky tomu nevadí i jeho menší velikost. V naší nabídce je to tablet s uhlopříčkou 7 palců. Naopak, pokud bude zařízení situováno pevně u pokladny v obchodě, v baru nebo výčepu, je optimálnější zvolit větší tablet, tak aby na něm pokladna byla vidět i z větší vzdálenosti a dalo se jej dobře ovládat. V naší nabídce je to tablet s uhlopříčkou 10 palců. Nejste si jistí? Zvolte kompromis. Tablet s uhlopřičkou 8 palců je už dobře čitelný, velikost tlačítek pro snadné ovládání je i na větší vzdálenost dobrá a i cenově představuje tento tablet střední cestu. Pro komfortnější umístnění tabletu doporučujeme pořídit stojánek. Umožní dát tablet do správné pozice vzhledem k očím. Stojánek v našem eshopu je levný a vysoce kvalitní (kovový).

A co tiskárna?

Pro provoz bez elektrické energie doporučujeme jednoznačně bateriovou tiskárnu 58mm. Účtenky musíte odtrhávat přes zubovou lištu, ale ušetříte tím baterii. V případě malého obchodu nebo restaurace s desítkami účtenek denně, je to také dobrá volba v rámci ceny a užitku. Pokud však máte elektřinu a víc jak 100 účtenek denně, je lepší volit stacionární tiskárnu. Ušetříte tak na provozních nákladech, kdy do velké tiskárny dáte širší roli papíru s větším průměrem (vyjde levněji). Díky tomu se jedna položka vejde na jeden řádek a Vy tak spotřebujete méně papíru.

Co dodat?

Máte obavu, že hardware nerozfungujete? Napište a celý Vám ho předinstalujeme tak, že jej jen vybalíte z krabice, zapojíte napájení a připojíte k internetu. Pokud máte vlastní hardware, bez obav jej použijte. Minimální požadavky na něj najdete na stránce Požadavky na hardware. Protože nás prodej hardware neživí a bereme jej jen jako službu pro Vás, jsou v našem eshopu ceny poměrně vysoké, ale pro uživatele našeho software SweetKasa jsou červeně uvedeny výrazné slevy srážející ceny na úroveň našich nákupních cen. Všechny námi dodávané tablety UMAX jsou vybaveny slotem na SIM kartu. Můžete je tedy přímo připojit k mobilnímu internetu. V případě, máte-li více pokladen na jednom místě, jsme schopni dodat WiFi modul se slotem pro SIM kartu, který Vám zajistí provoz nekolika zařízení v ceně jednoho připojení k mobilní síti.

Pokud chcete využít vlastní zařízení:

Máme vlastním testováním ověřenou funkcionalitu například na:

Velké tablety:

SAMSUNG Galaxy Tab A
Lenovo YOGA TABLET 3 10 Black 10,1"
ACER ICONIA ONE

Malé tablety vhodné "do ruky":

HUAWEI MediaPad T1 7,0 IPS 7"
UMAX VisionBook 7,8,10Qi 3G, 7",8" a 10"

Malé bateriové tiskárny:

Cashino PTPII PTPIII

Velká tiskárna

XPrinter XP-C260N
Vyhoví i jakákoliv jiná tiskárna podporujicí Epson ESC/POS.


Chcete použít jiné zařízení? Minimální požadavky najdete na Požadavky na hardware

Chcete použít jiné zařízení? Minimální požadavky najdete na Požadavky na hardware